Ниже можете видети списак оснивача покрета „РОД“.

Наравно, ово је само део оснивача, који су прошли правну процедуру и успели да потпишу оснивачки акт, пошто остали нису успели због великог временског и територијалног растојања, па  ће се они налазити у Саветима и Главном Одбору покрета.

1. Драган Станојевић, (Евроазија). Председник Скупштине Дијаспоре и Срба у Региону.
2. Жељко Вранеш (Енглеска). Изабрани делегат Скупштине дијаспоре за Енглеску и Ирску.
3. Слободан Бенђо, (Аустралија). Изабрани делегат Скупштине дијаспоре за Аустралију и Н.Зеланд.
4. Драгиша Васиљевић, (Аустрија). Изабрани Председник савеза Срба Аустрије.
5. Борис Максимовић, (Норвешка). Изабрани делегат Скупштине дијаспоре, председник Српског савеза Норвешке 2010-2013.
6. Ђуро Плавшић,(Немачка). Изабрани делегат Скупштине Дијаспоре за Немачку.
7. Лилиана Миловић, (Аргентина). Изабрани делегат Скупштине дијаспоре за Јужну Америку.
8. Видоје Пурић,(Француска). Изабрани делегат Скупштине дијаспоре за Француску.
9. Стане Рибић,(Словачка). Председник Српског савеза Словачке.
10. Боривоје Крекуловић,(Швајцарска). Председник дијаспоре источне Србије.
11. Лариса Леонидовна Станојевић, (Русија,Украјина).Оснивач међународне организације Српске дијаспоре Евроазије.
12. Хаџи Боро Станковић,(Данска).Представник дијаспоре из Данске.
13. Радослав Бакрачевић, (Словенија). Председник СКД у Словенији.
14. Власов Димитрије,(Украјина). Председник Српске заједнице „Свети Сава“
15. Тодор Прчетић, (Русија). Члан председништва МО „УСДЕА“
16. Будимир Дамјановић (Србија). Срби у региону.

 

Ниже можете погледати утврђене чланове наших стручних савета:

  1. Др. Мишел Аџић (Немачка) – економски савет 
  2. Др. Здравко Малбаша – савет за културу и образовање 
  3. Др. Мими Андрејевић (Немачка) – савет за медицину 
  4. Др. Милан Ђерић (Тасманија) – савет за медицину
  5. Милан Царић – савет за правна и статусна питања
  6. Миодраг Крецуљ (Минхен) – савет за статусна питања
  7. Мајк Милићевић (Канада) – економски савет 
  8. Драган Радовић – економски савет
  9. Драган Пајић – савет за економска питања 
  10. Момчило Минић (Аустрија)– савет за безбедност и ветеране 
  11. Новица Антић – савет за безбедност 
  12. Мирко Јовић (Берлин) – политички савет 
  13. Миодраг Миловановић (Словачка) – савет за омладину 
  14. Љубиша Васиљкић (Швајцарска) – савет за вере 
  15. Ђон Југо Костић (Аустралија) – савет за науку 
  16. Гордана Милановић  (Берлин) – женски сабор 
  17. Дејан Сенић (Немачка) – савет за омладину 
  18. Синиша Туцаков (Шпанија)  – екологоија 
  19. Владета Рајић (Чикаго)  – економски савет 
  20. Звездан Ђурић – савет за културу 
  21. Џон Џоновић (Лос Анђелес) – економски савет 
  22. Далибор Костић (Лос Анђелес) – савет за медицину 
  23. Слободан Тодић (Тајланд) – савет за медије
  24. Раденко Михаиловић (Аустралија) 
  25. Ранко Ћосић (Aустралија) – савет за просвету и образовање 
  26. Бранко Марушић (Мелбурн) – економски савет 
  27. Милован Аранђеловић (Aустралија, Индонезија) – економски савет
  28. Стефан Поповић  – савет за медије
  29. Милица Танасијевић  (Швајцарска) – женси сабор 
  30. Лариса Станојевић (Русија) – женски сабор 
  31. Љиљана Миловић (Аргентина) – женски сабор 
  32. Наташа Ђедовић (Eнглеска) – женски сабор 
  33. Зоран Станојевић (Немачка) – политички савет 
  34. Горан Станојевић (Немачка) –медији 
  35. Живана Јовановић (Aустралија) – медији 
  36. Иван Ивановић  – економски савет

Наведени списак чланова је утврђен на првој седници Председништва, а остали чланови савета, (који су у процесу формирања), биће утврђени после њиховог формирања у разним државама.